Tyrkysovo-červená detská izba na mieru

Detská izba pre dvoch chlapcov s rozdielnymi záľubami bola orieškom, ktorý hravo rozlúskol architekt Michal Skrak. My sme sa, ako obvykle, chopili výroby nábytku na mieru. Výsledkom je dizajnovo zariadená tyrkysovo-červená detská izba, ktorá bude robiť radosť a slúžiť, aj keď chlapci vyrastú. Dominantou je netradičná poschodová posteľ, kde má každý z chlapcov svoj kútik, spoločným miestom na hranie je priestor pod vrchnou posteľou. Písacie stoly sú prakticky navrhnuté pri oknách, nechýba ani veľa úložného priestoru a dostatok miesta na hranie.

Túto realizáciu ste mohli vidieť aj v TV JOJ v relácii Nové bývanie dizajn. Pozrieť si ju môžete z archívu na videu nižšie.

Všetky realizácie s TV JOJ

Biela detská izba na mieru s vyvýšeným miestom

Detská izba nemusí hýriť farbami, aby bola hravá a útulná. Biela farba má mnoho výhod – jednou z nich je optické šetrenie priestoru, ale aj pocit čistoty a univerzálnosť. Biely nábytok na mieru prakticky vypĺňa priestor izby a poskytuje plnohodnotné miesto na spanie, hranie aj učenie. Zaujímavým spôsobom je riešený priestor nad skriňami, vysoké stropy nám umožnili vytvoriť vyvýšený priestor na hranie s príjemným výhľadom. Prekvapí aj množstvo úložného priestoru – nielen vstavané skrine na mieru, ale aj množstvo skriniek a šuplíčkov pod oknami, pod posteľou či v schodoch.

Detská izba s poschodovou posteľou uprostred

Poschodová posteľ uprostred izby? Prečo nie! To si povedal architekt Michal Skrak a s návrhom súhlasili aj rodičia. Na vytvorení tohto originálneho nábytku na mieru sa už podieľali naši stolári z WSD a ako bolo vidno na tvárach rodičov aj detí, všetci boli s výsledkom práce spokojní. Takéto umiestnenie nábytku je síce neštandardné, ale práve týmto originálnym riešením sa podarilo rozdeliť jednu izbu pre dve sestry bez priečky a tak, aby bol priestor čo najlepšie využitý a poskytoval aj súkromie. Túto realizáciu ste mohli vidieť aj v TV JOJ v relácii Nové bývanie dizajn. Pozrieť si ju môžete z archívu na videu nižšie.

Všetky realizácie s TV JOJ

Svetlý nábytok do detskej izby

Detská izba pre dvoch malých súrodencov poskytuje všetko, čo jeho obyvatelia potrebujú. Netradične riešenú „poschodovú“ posteľ, kopec úložného priestoru, miesto na hranie aj pracovné stoly. Realizácia vznikla v spolupráci s TV JOJ a mohli ste ju vidieť  v Novom bývaní dizajn. Náš kúsok práce môžete vidieť na nábytku na mieru, ktorý je dizajnovo nadčasový a deti z neho určite tak skoro nevyrastú. Video realizácie si môžete pozrieť nižšie.

Všetky realizácie s TV JOJ

Dievčenské detské izby v neutrálnych farbách

Dve podobné dievčenské detské izby, ktoré sa však líšia v detailoch, poskytujú príjemný osobný priestor pre každý vek. Nábytok na mieru a doladenie doplnkov bude tešiť ešte roky.

Chlapčenská podkrovná detská izba

Naším cieľom bolo zariadiť detskú izbičku tak, aby sa páčila najmä jeho obyvateľovi, aby poskytovala dostatok priestoru na oddych aj na hranie, a aby zároveň pôsobila moderne a esteticky. Prevažuje veselá modrá farba na stenách a neutrálny nábytok v odtieňoch bielej a svetlého dreva.

Červeno-biela študentská izba

Červená s bielou pôsobia výrazne a zároveň dievčensky. Skrátka sú to odtiene vhodné do detkej izby pre mladú slečnu, ktorá má aj vlastnú predstavu o zariadení izby. Podkrovná detská izba poskytuje priestor na relax aj na prácu za stolom.

Červeno-čierna študentská izba

Výrazná a moderná kombinácia čiernej, bielej a červenej poteší nejedného tínedžera. V tomto prípade sme sa chopili zariadenia podkrovnej detskej izby, ktorá potrebovala nový šat.

Sivá podkrovná detská izba

Nadčasové odtiene sivej a bielej budú moderné aj po rokoch a hodia sa ako do chlapčenskej, tak aj do dievčenskej izby. Izba poskytuje moderný a univerzálny základ, ktorý si deti môžu oživit vlastnými doplnkami.

Biela podkrovná detská izba s drevom

Podkrovné priestory majú svoje čaro, no často poskytujú obmedzený priestor. Preto treba pri zariaďovaní brať ohľad na charakter priestoru a využiť ho čo najlepšie. Jednoduchá podkrovná izba poskytuje priestor na oddych, na prácu aj na osobné veci.